Máig elevenen él bennem az emlék, amint két alsós, általános iskolai osztálytársamat magam köré gyűjtve elindítottunk egy (tiszavirág életű) kis nyomozókört azzal a célkitűzéssel, hogy fényt derítenünk a suli- de legfőképp az évfolyam különös eseményeire. Ebben a cikkben először a sorozatról olvashattok egy kis élménybeszámolót, majd ezt követően rátérünk a Gyilkos a házban forgatási érdekességeire és kulisszatitkaira! Persze, eredetileg úgy indultam neki a cikknek, hogy írok egy kis szösszenetet rajongásom tárgyáról, és mindezt kiegészítem pár érdekességgel. Aha, mert nálam ez pont így szokott működni, igaz? Ja, nem! 🙂
Remélem tetszeni fog ez a kis kedvcsináló, amit spoilermentesen olvashattok egy olyan sorozatról, mely nem csak a krimi műfajt kedvelők számára lehet érdekes, de egyszersmind a szórakoztatás tekintetében is megállja helyét a maga nemében. Jó nyomozást kívánok!
A témához kapcsolódó bejegyzések:
- Hátsó ablak (1954): kulisszatitkok Hitchcock filmklasszikusáról
- Hollywood legszebb színésznői: Cara Delevingne
- Hollywood kulisszái mögött: Egyiptom hercege
- Midsomer Murders: így készül a Kisvárosi Gyilkosságok
- “Csak még egy kérdés!” – Így készült a Columbo című sorozat
- Criminal Minds: így készül a Gyilkos elmék sorozat
Aki még nem látta a sorozatot, azok számára kedvcsináló gyanánt itt megtekinthető a sorozat első évadának (feliratos) előzetese:
∴
„Ez teljesen más irányba tereli a nyomozást…!”
/ Brazzos
Január óta már javában forgatják a Gyilkos a házban című televíziós sorozat harmadik évadát. A széria első két évada hatalmas sikernek örvend, s könnyedén függővé teszi a gyanútlan nézőt. Vessünk egy röpke pillantást a műsorra: hogy voltak képesek ilyen könnyen megnyerni a nézőket?
Azon nyomban ráhangolódtam a Gyilkos a házban című sorozatra. A történet egyik főszereplője kerek perec kimondja az első jelenetében, hogy egyesek csak- vagy részben azért néznek krimiket, hogy tudják, mire számítsanak az emberektől, s ezáltal felkészültebbek akarnak lenni a gyanútlan átlagnál. Ami engem illet, én is szeretem a krimiket, bár ez gondolom egyértelmű az oldal cikkarchívuma alapján, ahol számos cikket olvashattatok már Poirot, Columbo, Midsomer Murders, és Sherlock Holmes-témákkal kapcsolatban. Amikor ráleltem a Gyilkos a házban című sorozatra, azonnal magába szippantott, s örültem, mint majom a farkának, hogy egyszerre két évadot volt alkalmam ledarálni. Azért is szimpatikus, mert (a konkurens műsorok zömétől eltérően) lehetőséget biztosít a nézőknek, hogy kicsit megmozgassák szürkeállományukat. Ráadásul mindezt humorral körítik, s nem komor mélabúval fűszerezve. A közelmúltban hasonlóan pozitív tapasztalat volt számomra a két Tőrbe ejtve-film, de még így is jóval több olyan krimire volna szükség a streaming-szolgáltatók repertoárjában (a mozikat gyakorlatilag már nem is említve), melyek egyszerre szórakoztatnak és ösztönöznek gondolkodásra.
Egy pillantás alatt elröppent a sorozat 20 epizódja. Már lement a második évad, amikor bekapcsolódtam a műsor életébe, s jóformán egyhuzamban néztem meg a két szezont. Ez olyan szempontból volt szerencsés dolog, hogy legalább nem kellett egy egész évet várnom arra, hogy újra láthassam kedvenc önjelölt nyomozóinkat. Most meg, persze várhatok még cirka fél évet a tavaly nyáron berendelt harmadik évadra, s (ha minden jól megy) idén nyáron újra beköltözhetünk az Arconiába.
A nagyjából félórás epizódok oly’ hamar elillannak, hogy kisvártatva azon vettem észre magamat, hogy egymás után nyomom be az újabb és újabb epizódokat. A 10-10 részes szezonok pont kellő hosszúságú cselekményszálakat boncolgatnak. Elmondható, hogy az első évad jóval egyenletesebben bánik a az újonnan belépő szereplők és váratlan fordulatok bevezetésével és kibontásával, kifinomultabbnak tűnik, mint a 2. évad. Ám ez nem teszi gyengébbé a folytatást, sőt. Csupán arról van szó, hogy a 2. szezon jóval nagyobb iramot diktál, mint elődje. Olykor csak győztem kapkodni a fejemet, annyi minden történt egyszerre.
A sorozat alatt végig olyan érzésem volt, mintha már vagy ezer éve ismerném a három főszereplőt, pontosan tudnám rigolyáikat, jó és rossz tulajdonságaikat, vonzódásuk tárgyát (legyen szó személyről vagy hivatásról). Valahogy, nagyon eltalálták az arányokat a krimi, a humor és a szerethető karakterek mezsgyéjén. Ha válaszolni akarok a magam által feltett kérdésre, azt mondanám, hogy nálam ez a hármas-elegy volt a kulcs azon az úton, mely oda vezetett, hogy hamar szívemhez nőtt a sorozat.
Több krimit is eszünkbe juttathat a sorozatot szemlélve. Az évadok elején rend szerint úgy indítunk, hogy valaki meghal (bár itt nem látjuk premierplánban, hogy ki az elkövető, mint a Columboban). Azonnal, szinte az első percen kész helyzet elé állítják a nézőt a gyilkolós felütéssel, ugyanakkor biztosra vehetjük, hogy nem lesz olyan egyszerű és kézenfekvő a megoldás. Idő közben egymást követik az események és gyilkosságok, s mire az évad lezárul, az ember azt hiheti, hogy minden rendben van, szépen elvarrtak minden szálat. Azt sejthetjük, hogy ha lesz folytatás, akkor bizonyára valami váratlan, egészen más eseményszálat kezdenek el bontogatni… És akkor: bumm! Az utolsó egy percben ugrunk ahhoz az eseményhez, mellyel az első részt indítottuk. Így, a nézőt máris újabb megoldásra váró helyzet elé állítják. Nagyon tetszett ez a keretbe foglalásos történetmesélés.
Agatha Christie krimijei is felsejlenek bennünk – például: Halál a Níluson (kritika) , vagy a Tíz kicsi katona (kritika) kapcsán –, ugyanis az írónő előszeretettel alkalmazta a zárt helyen elkövetett gyilkosságok módszerét, melyben minden jelenlévő gyanúsított lehet. Esetünkben a hotel szolgál a gyilkosságok helyszínéül, ám ezúttal három amatőr detektív vág neki, hogy felgöngyölítse az ügyet.
Természetesen a „hotel” belső tere gyönyörű (hogy miért tettem idézőjelbe a hotel szót, az később derül ki), nagy figyelmet szenteltek annak, hogy hűen tükrözzék az egyes karakterek egyéniségét. A zene bámulatos hangulatot varázsol az események köré, egyszerűen nem tudok leakadni róla. Az intró zenéje különféle változatokban bukkan fel az évadok során, a muzsika együtt él a cselekménnyel, de nem zavaró módon. Itt arra gondolok, hogy az izgalmas részek alatt is hallgatható, élvezetes zenét komponált Siddhartha Khosla, mely illik a széria hangulatához, a nyugalmasabb jelentek alatt hallható zenék pedig könnyedén okoznak dallamtapadást, egyenesen telitalálatnak bizonyulnak. Bevallom, korábban még nem hallottam a zeneszerzőről, de számomra most felkerült arra a bizonyos térképre. Kicsivel lejjebb többet is megtudhattok majd a sorozat zenéjének készítéséről, melyről maga a zeneszerző mesél egy videóban.
No, persze, ebben a műsorban is találni apróbb hibákat, túlzásokat és pontatlanságokat (miben nem?), ám azon túl, hogy ezeket viccesen megjegyeztük egymásnak, egyszer sem háborodtam fel az epizódok alatt. Sőt, kizárólag akkor állítottuk le egy-egy pillanat erejéig a filmet, amikor valamilyen ötlet bevillant és azon nyomban meg akartuk tárgyalni egymással.
Steve Martin alakítása kapcsán több ízben is A Rózsaszín Párduc-filmek jutottak eszembe, de nem negatív értelemben. Egyes mimikáit követően már várnám Szombathy Gyula hangját, mellyel Clouseau felügyelőt szólaltatta meg. Tisztán látszik Steve-n, hogy élvezi amit csinál, lubickol a szerepében.
Jóbarátja és kollégája, Martin Short (annak idején mindketten híres stand-uposok voltak) telitalálat Oliver szerepére, egyszerűen, nem találok benne kivetnivalót. A néző könnyedén tud azonosulni azzal a lelkesedéssel, mellyel Oliver fordul hivatása, a rendezés felé, ám az élet sokszor nem olyan lapokat oszt, aminek az ember örülhet. Na, Oliver pont így járt a színházi munkákkal.
A gyönyörű, 30 éves színésznőnek, Selena Gomeznek is jól áll a rá írt szerep. Ő egyensúlyozza ki a két lókötő szeleburdiságát. Természetesen, az első évadban számos vicces jelenetet okoznak azok a helyzetkomikumok, melyek Charles és Oliver régimódiságából, illetve életkorából fakadnak. Ezekeket nagyon jól használják ki a sorozatban, a második évadra pedig már jobban érezhető, hogy Mabel is megszerette a két férfit.
Bár mindhárom főszereplő vagyonos (vagy egykor az volt), egy azonos hobbi hajtja őket: a rejtélyek megfejtése, melyben kibontakoztathatják találékonyságukat. Persze, teszik ezt a maguk módján, mely olykor talán nem a legszerencsésebb mód, ám ott vannak egymásnak, ha netán helyre kell billenteni a másikat. Az idő múlásával azt is megélik, hogy saját maguk válnak mások bálványozott hőseivé, épp úgy, mit amikor annak idején még ők is a nyomozás okozta pulzusszám növekedés után vágyódtak.
Híres mellék- és vendégszereplőkből sincs hiány: Shirley MacLane, Andrea Martin (Joy), Sting, Paul Rudd, Jommy Fallon, Jane Lynch (Sazz Pataki), Tina Fey (Cinda), Nathan Lane (Teddy), Michael Rapaport (Kreps nyomozó), Cara Delevingne (Alice), Ali Stoker (Paulette), Amy Schumer, és Anne Stringfield (Cindy). Sting jelenetei nagyobb találékonyságra utalnak a forgatókönyvíróktól, mint Amy Schumer esetében, vele talán többet is lehetett volna kezdeni.
Nektek hogy tetszett a sorozat első két évada? Szerintetek jól döntöttek, amikor a folytatás mellett döntöttek? Írjátok meg kommentben, nagyon kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is Most pedig, térjünk rá a cikk második felére, a kulisszatitkokra!
∴
Gyilkosságok házon belül
– avagy, érdekességek az 1-2 évadból
Érdemes árgus szemmel figyelni az epizódok elején látható intrókat, mivel sokszor rejtenek el bennük apró utalásokat az részek eseményeivel kapcsolatban. A cikkben majd több példát is láthattok erre… Ha már itt tartunk, észre vettétek, hogy milyen sok macskát látni az intróban feltűnő épületben?
Természetesen, az Arconia – mint valós hotel – nem létezik. Azonban a new yorki Manhattan területén megtalálható egy hotel, mely a sorozat színhelyéül szolgáló Arconiának ad otthont a forgatás idejére – legalábbis, ami a szálló külsejét illeti. Ugyanis, a belső felvételeket egy hatalmas new yorki stúdióban (Silvercup) vették fel, így a stábnak alkalma nyílt minden egyes lakosztályt a bennük lakó karakterek egyéniségéhez igazítani.
2022-ben, a New York Timesban jelent meg egy cikk a cselekménynek otthont adó eredeti épületről, Penelope Green újságíró tollából. A Belnord hotel (225W 86th Street) 1909-ben épült. Akkoriban úgy hivatkoztak rá, mint az Államok (de talán az egész világ) legnagyobb hotelére. Egészen az 1960-as évekig ragyogott csillaga, s utolsó fényűző éveiben olyan világsztárok laktak benne, mint Walter Matthau, Lee Strasberg, Zero Motel, és Isaac Bashevis Singer. Ám idővel a tulajdonos rendkívül hanyaggá vált, nem volt hajlandó megjavíttatni a hibákat, pereskedni kezdett a lakókkal és a lakószövetség vezetésével is, akik mindezt megelégelve leváltották a hölgyet megbízatásából. Tizenhat éven át zajlott a pereskedés, mire 1994-ben új tulajdonosa lett az épületnek, aki mintegy 100 millió dollárt fektetett az épületmonstrum felújításába.
A sorozatban Cindának több hasonló kinézetű és hasonló nevű asszisztense van. Egyiküket Cindynek hívják, akit az a bizonyos Anne Stringfield alakít, aki 2007 óta Steve Martin felesége. A hölgynek ez az első színészi szerepe.
Felvetődött egy ötlet, hogy a sorozat valódi rajongóit el kéne nevezni valamilyen frappáns mozaikszóval… az egyik legérdekesebb, ám végül (érthető okokból) elvetett ötlet az „OnlyFans” lett volna.
A sorozat ötletének kitalálásakor, közel 10 évvel ezelőtt, Steve Martinnak még az volt a terve a forgatókönyvet illetően, hogy három idős úr találkozik, hogy kedvenc időtöltésüknek hódoljanak (rejtélyek megoldásán dolgozzanak együtt), ám a gyilkosságok házon belül történnének, mert az urak már túl nehezen mozognának… Steve mesélt az ötletéről barátjának, Martinnak, aki remek ötletnek tartotta. Viccesen meg is jegyezte kollégájának, hogy „végülis, már mi is öregek vagyunk, Steve!” Végül Steve Martin és John Hoffmann elkészítette a sorozat forgatókönyvét, mely óriási siker lett.
Van egy kis következetlenség a karakterek épületen belüli elhelyezkedését illetően. Az intróban azt láthatjuk, hogy Charles lakik hármójuk közül legalul, felette Oliver, s végül Mabel következik a sorban. Ezzel szemben, ha jól megfigyeljük, akkor a nyitórész legelején Charles a 14., Oliver a 10., Mabel pedig a 12. emeletre tart.
A sorozat ötletét (részben) egy valódi, Serial névre hallgató podcast inspirálta, melyet az oknyomozó újságíró, Sarah Koenig vezet.
A magyar szinkron szokás szerint minőségi lett Csankó Zoltán (Steve Martin), Kassai Károly (Martin Short), és Bogdányi Titanilla (Selena Gomez) közreműködésével. Steve Martint többen is szinkronizálták már az évtizedek során, többek között: Harsányi Gábor, Vass Gábor, Koroknay Géza, Sinkó László, Mihályi Győző, Szersén Gyula, Mikó István, Szacsvay László, Szombathy Gyula és Barbinek Péter. Talán utóbbi hang társul hozzá leginkább a köztudatban, de ez nagyban függhet attól, hogy ki milyen produkcióban látta és hallotta először, vagy legtöbbször az adott orgánummal a színészt. A sorozatban Stevet megszólaltató Csankó Zoltán egyszer már kölcsönözte a hangját Steve Martinnak, mégpedig a Bilko főtörzs c. filmben (1996). Kassai Károly immár ötödik alkalommal szinkronizálja Martin Shortot (Charles Shyer, Támad a Mars!, Frankenweenie – Ebcsont beforr, A Willoughby testvérek kalandjai). Bogdányi Titanilla pedig már kilencedik alkalommal adja Selena Gomez hangját mozgóképen (Varázslók a Waverly helyből, Muppets, Spring Breakers – Csajok szabadon, Solomon, Sodródva, A nagy dobás, Franco, Rossz szomszédság 2).
Selena Gomez (a képen balra) és a sorozatban Alice-t alakító Cara Delevingne (jobbra) nagyon jó barátok a való életben, közös tetkójuk is van barátságukat szimbolizálva.
A produkció eddig 3 Emmy-díjjal büszkélkedhet. Közel 150 díjra jelölték az eddigi két évadot – egyebek között, a sorozat zenéjét is, melyet Golden Globe-díjra jelöltek Siddhartha Khosla zeneszerzőnek köszönhetően. Ebben megígért videóban a zeneszerző kalauzol el minket a sorozat zenéjének világába:
Az első évadot 2020. december 3-án kezdtek el felvenni New Yorkban, a munkálatok 2021. áprilisáig tartottak. Még ugyanebben az évben, december 1-én megkezdték a 2. szezon forgatását a már jól ismert helyszínen, ill. stúdióban. Idén januárban pedig, már kezdetét vette a 3., s egyben legújabb évad forgatása.
Mint az a sorozatból is kiderült, Steve Martin remekül tud harmonikázni. A forgatási szünetekben gyakran szórakoztatja kollégáit hangszerével. Még a 2000-es évek elején úgy tervezte, hogy zenész karrierbe kezd, s ez olyan jól sikerült, hogy első szóló albumát rögtön Grammy-díjjal jutalmazták (már 5 Grammyvel büszkélkedhet).
Charles a történetben korábban színészként kereste a hamburgerébe valót. Térjünk rá egy kicsit Brazzos nevének eredetére! Brazzosnak hívják a Steve Martin szülőhelyén (Waco, Texas állam) áthaladó két folyó egyikét. A Brazos folyó az állam leghosszabb (összesítettben pedig Amerika 11. leghosszabb) folyója.
Steve Martin (Charles) és Martin Short (Oliver) már több, mint 36 éve barátok, s ez a hatodik projekt, melyben Martin Short és Steve Martin együtt szerepelnek. Először A három amigó c. filmben láthattuk őket együtt (1986), Chevy Chase (Karácsonyi vakáció – itt írtam 100 érdekességet a filmről!) társaságában, de biztosan emlékeztek az Örömapa 1-2 részére, ahol Short alakította felejthetetlenül a címszereplő által felkért esküvőszervezőt.
Michael Cyril Creighton valóban allergiás a cicákra.
Az első évad negyedik részében Steve Martin karaktere, Charles, és Jan (Amy Ryan) együtt zenélnek lakásuk ablakaiban. Egy alkalommal Jan az Under the Bamboo Tree c. számot játssza fagottján, mely azért lehet érdekes számunkra, mivel Steve Martin ezt a számot énekelte az Agyban nagy című filmben (1983). További érdekesség, hogy Steve és ex-felesége, Victoria Tennant is hasonló módon ismerkedtek meg, mint a két karakter a sorozatban, csak akkoriban Steve bendzsózott és nem harmonikázott.
A sorozatban a nyomozó-trió férfi párosa több ízben is dalra fakad. A duó korábban együtt dolgozott az Egyiptom hercege c. animációs filmen (melyről itt írtam korábban), ők a fáraó két főpapját – Hotep (Steve) és Hui (Martin) – szinkronizálták.
Amikor Oliver kutyija, Winnie túl közel áll Stinghez, a gazdája azt mondja kis kedvencének: „Ne állj olyan közel Stinghez!” („Now, don’t stand so close to Sting”), mely egy tiszteletteljes utalás volt a The Police Don’t Stand So Close To Me c. számára.
A sorozatban Charles sminkesét a 2. évadban az az Andrea Martin (Bazi nagy görög lagzi 1-2) alakítja, aki egyébként Martin Short sógornője volt, a színésznő húgának, Nancynek a halálig. Nancy Dolman rákban hunyt el 2010-ben, harminc évig voltak házasok Martin Shorttal. A színész barátja, Steve Martin egy musicalt szentelt Nancy emlékének.
A Theot alakító James Caverly nem csak a sorozatban, de a való életben is siket.
Az édesapját (Teddy Dimas) alakító Nathan Lane-nek hat hete volt megtanulni a jelelést a közös jeleneteikhez. Egyébként, Lane kölcsönözte Timon hangját az Oroszlánkirályban, de a Stuart Little kisegérben is szinkronizált. Ha jól megfigyeljük, az epizód intrójában felfedezhetjük az angol silence (csönd) kifejezést a szókirakós játékból, Mabel ablakában.
Az egyes epizódok elején látható címadó képkockák épp olyan hosszúságú adást mutatnak, mint amilyen hosszú az adott rész stáblistával együtt.
A dublőrös epizód elején (is) rejtett utalásokat figyelhetünk meg. Charles lakásában láthatjuk a két kalapot, míg a tojásokat az első részek kapcsán fontosak.
Selna Gomez karaktere (Mabel) a 1. évad 10. epizódjában a Bakers Dozen nevű podcastra hivatkozik, mely egy utalás Steve Martin híres filmjeire, a Tucatjával olcsóbb 1-2-re (Cheaper by the Dozen).
Az első évad visszatérő eleme volt a The Hardy Boys könyvsorozat, mely több szellemíró közös szerzeménye. Köztük a leghíresebb talán Leslie McFarlane volt, de a gyűjteményt Franklin W. Dixon álnéven adták ki, a karaktereket pedig Edward Statemeyer alkotta meg. Először 1927-ben jelent meg a történet, melyet végül számos újabb követett. A könyvhöz hasonlóan a sorozatban is feltűnnek a bálnatetoválások, ugyanis létezik egy kötete a The Hardy Boysnak Mystery of the Whale Tattoo néven.
Az ötödik részben lévő tetováló szalon Bayportban található, épp úgy, mint a The Hardy Boysban.
Szintén az ötödik rész intrójában láthatunk egy érdekes apró részletet. Oliver ablakában látni egy kis táncoló Hawaii-lány figurát, melyet végül a férfi autójában figyelhetünk meg a részben.
Oliver autója egy Peugeot 504-es modell.
A legtöbb hotelhez hasonlóan az Arconiában sincs 13. emelet, ehelyett a 12. után rögtön a 14. szint következik a sorban.
Ez a műsor jelentette Steve Martin számára a tv-s debütálást. Addig csak mozifilmekben láthattuk, de (főleg) a covid annyira átformálta a filmipart, hogy úgy érezte, itt az idő kipróbálni mást is.
A forgalmazó Hulu streamingszolgáltató felmérései szerint, vígjáték kategóriában rekordot döntött a sorozat premier-epizódja.
„– Tudnál néha nemet mondani?
– Nőnek soha!”
/ Gyilkos a házban
A történet szerint Oliver 3/4 részt ír származású. Nos, ez az állítás igaz az őt alakító Martin Shortra is: édesapja Észak-Írországból emigrált Kanadába, édesanyja pedig angol volt, ír felmenőkkel.
Ali Stroker, a kerekesszékes podcast-rajongó valóban mozgáskorlátozott. A 35 éves színésznő Broadway-darabokban szerepel 2015 óta, 2019-ben pedig Tony-díjjal jutalmazták az Oklahoma c. musicalben nyújtott alakításért.
Steve Martin 2022 augusztusában úgy nyilatkozott, hogy valószínűleg ez a műsor lesz az utolsó, melyben szerepelni fog, ám végül (szerinte) a média túlontúl komolyan vette kijelentését. Nem hiszi, hogy mindent kőbe vésett írásnak kellene tekinteni. Pláne nem Hollywoodban… igaz?
Mint azt jól tudjuk, Martin Short karakterét Olivernek hívják a sorozatban, a színész középső gyermekét is így hívják. A 72 éves színész 2 Emmy-díjjal büszkélkedhet, valamint egy Tony-díjjal is jutalmazták már munkáját.
Oliver Placcs címre hallgató musicalje a történet szerint 2005-ben esett meg. Érdekesség, hogy 2010-ben volt egy Broadway-darab, Spider-Man: Turn Off the Dark néven, ahol egy szereplő hatalmas mélységbe zuhant az előadás közben – részben ez a tragikus esemény ihlette a filmbéli Placcsot.
Adina Verson jelentkezett Cinda Canning szerepére, ám végül nem kapta meg. Ugyanakkor a castingosoknak nagyon tetszett az alakítása, így létrehozták számára Poppy White karakterét (képen balra).
A már említett filmzenealbumok 36 perc (1.évad), illetve 53 perc (2.évad) hosszúságúak, s egyelőre csak digitális formátumban szerezhetők be. Érdemes meghallgatni őket, nagyon jól visszaadják a sorozat hangulatát.
A második évadban a készítők már jobban odafigyeltek arra, hogy ne jelenítsék meg a három főszereplőn kívül a fontosabb mellékszereplők neveit az intróban, ugyanis általuk a rajongók könnyedén kikövetkeztethették az adott rész cselekményszálát.
Ha szemfülesek vagytok, a második évadban feltűnik, hogy az intróban látható – az első évadban még kutyust sétáltató – néni a második évadban már papagájt visz le sétálni, s egy bizonyos részben pedig csirkét…
Mandy Gonzalez csak 14 évvel idősebb, mint Selena Gomez, aki a műsorban a lányát alakította.
A második évad első részében található stúdió jeleneteit kivételesen nem New Yorkban, hanem Los Angelesben vették fel (837 Traction Ave).
Michael Rapaport számára nem ismeretlen a rendőrszerep, mivel korábban már alakított kéket a Jóbarátok c. sorozatban, A Szökés negyedik évadában pedig ügynököt.
A filmzenealbum kiadásával egyidejűleg elkészítették Steve Martin közreműködésével az Angel in Flip-Flops c. dalt a sorozat apropójából (melyet részben a színész maga írt):
Mielőtt a 2. évad utolsó része lement volna, az alábbi kép kimerült a netre. Több se kellett a rajongóknak, hogy máris elkezdjenek kalkulálni… Váltig állították, hogy Paul Rudd és Meyl Streep is tuti szerepelni fognak a 3. évadban, mire a Hulu azonnal cáfolni kezdte a híreszteléseket mondván, hogy a színészek csak benéztek a forgatásra. A többit pedig már tudjuk… Legalábbis, ami Paul Ruddot illeti, Meryl Streeppel kapcsolatban pedig van pár tippem. 🙂
Mire számíthatunk majd a harmadik évadban…?
Azt már biztosan tudjuk, hogy Paul Rudd egy hangyányit gyanús. Függetlenül a második évad utolsó perceitől, biztos vagyok benne, hogy Paul karaktere még izgalmas pillanatokat fog okozni a nézőknek. A harmadik évad forgatásáról már napvilágot látott pár fotó, s ezek tanúsága szerint csatlakozott a stábhoz Meryl Streep is, őt ismerve, biztosan lenyűgöző alakítást fog nyújtani. Úgy sejtem, hogy – hasonlóan az eddigi évadokhoz – a harmadik szezon is 10 részes lesz.
A munkálatok január 9-én kezdődtek meg New Yorkban, és a tervek szerint április 17-ig tartanak majd. Az egyes külsős forgatási helyeken a The Raven munkacímmel hivatkoznak a sorozatra, hogy elkerüljék a rajongói hadat.
Egy biztos… tűkön ülve várom a Gyilkos a házban 3. évadát. Remélem Ti is!
Ha tetszett a cikk, iratkozz fel a blog csatornáira!
Köszönöm, ha megosztod a bejegyzést ismerőseiddel, mert ezáltal még több emberhez eljuthatnak ezek a lenyűgöző filmes kulisszatitkok, kritikák, filmzenék és érdekességek!
via: imdb, Pinterest, iszdb.hu, cosmopolitan.com, backstage.com, The Belnord, dailymail.co.uk, Only Murders in the Building (Instagram).