A Hátsó Sor Közepe november 20-án ünnepli 5 éves születésnapját, s ennek kapcsán . Lehetőségetek nyílt kiválasztani azt az opciót a 40+1 db. ötletből, amelyikből szeretnétek, hogy bejegyzés készüljön, én pedig ki is választottam a 10 legtöbb szavazatot kapó témát! Ezúton is nagyon köszönöm Nektek, hogy szavaztatok. Kövessétek figyelemmel október 20. és november 20. között az oldalt, mert érkezik a 10 cikk, közkívánatra. Úgy döntöttem, hogy egy igazi különlegességgel indítom el az #5HSK 10-es szériáját! Ma érkezik a The Walking Dead 7. évadának első része, mely rajongók millióit tartja lázban, hogy megtudják, ki lett végül Negan áldozata a The Walking Dead 6. évadának fináléjában? Ennek kapcsán úgy döntöttem, hogy a blog új sorozatot indít útjára, így készült… címmel! Mi is lehetne aktuálisabb és frappánsabb kísérleti nyula e szériának, ha nem a The Walking Dead?!
Egy rövid kitekintés erejéig azért álljunk meg, s ne rohanjunk el szó nélkül a várva-várt évadnyitó rész mellett: Az áprilisi évadzáró epizód keltette felháborodásról és találgatásokról már olvashattok az oldalon. A 6. évaddal sok rajongó messze nem volt megelégedve (köztük én sem): Bár az évad első fele nekem kimondottan tetszett, azonban a 10. résztől kedzve úgy éreztem, hogy csak az időt húzzák Negan fellépéséig. Már azzal is éppen eléggé felhergelték a rajongókat, hogy az évad felénél úgy tűnt, Glenn meghalt (spoiler: ami persze azért volt aggasztó, mivel a képregényben Negan őt választotta Lucille-nek). Aztán pár részt követően visszakaptuk Glenn-t, s ennek egyrészt örültem, másrészt viszont kezdtem aggódni, hogy a végén lehet, hogy Negan vele fog végezni? Carol-ból anyámasszony katonáját csináltak; Daryl az egész évadban csupán halovány mása volt régi önmagának; Rick pedig eszetlenül beleáll egy olyan ütésbe, amit nem tudja, honnan és kitől kap majd… De a hosszas találgatásoknak ma este vége szakad!
A The Walking Dead egy képregény-adaptáció (2003), melynek Robert Kirkman a szellemi atyja Tony Moore és Charlie Adlard mellett, s aki a tv-sorozat készítésében is szerves részt vállal. Az első évad 2010-ben került adásra az amerikai AMC csatornán. Az 5. évad premierje 17,3 milliós nézettséget eredményezett, ez eddig a legnagyobb nézettséggel bíró tv-sorozatok történetében Amerikában.
Önmagáért beszél az is, hogy a sorozat eddig közel 60 filmes díjra lett jelölve (a sminkesek nagyon kitesznek magukért!), s ennek egyharmadát be is söpörte; illetve, hogy az interneten máig ez az egyik legtöbbet letöltött sorozat. Számtalan számítógépes játék, műanyag játékfigurák, társasjátékok, valamint könyvek is készültek a sorozat sikerére épülve. A sorozat spinoff-szériája, a Fear the Walking Dead szerintem (sajnos) messze nem éri utól az anyasorozat minőségét, ettől függetlenül már a második évadát futja.
« ♦♦♦ »
20 +1 dolog, amit lehet, hogy nem tudtál a The Walking Dead-ről!
A kóborlóknak ún. „zombi iskolába” kell járniuk, ahol mindenkinek el kell sajátítania a tökéletes zombi-mozgást és hörgést, majd végül a készítők egyenként lecsekkolják őket (egy casting keretén belül), és ha minden klappol, már indulhat is a móka a csoszogás! Azt mondták amúgy a zombikat játszó statisztáknak, hogy képzeljék azt, mintha hajnali 2-kor lépnének ki egy bárból…!
Chandler Riggs (Carl) dublőre valójában egy 31 éves, Savan Jade nevű nő!
Az HBO kihátrált a sorozat forgalmazás mögül, ugyanis túl erőszakosnak tartották (és láss csodát, hello, Game of Thrones).
A kóborlók hangját utólagosan keverik fel a filmekre.
Eddig is voltak kisebb-nagyobb változtatások a képregényekhez képest! Érdekes, hogy egyes – a sorozatban már halott – karakterek a képregényben még mindig élnek; vannak ugyebár karakterek, akiket csak a sorozat kedvéért találtak ki (ld. Daryl, Beth, Merle és Sasha); de azt is érdemes megjegyezni, hogy a készítők az egyes karakterhalálokat olykor átruházzák más karakterekre – Denyse például Abraham halálát kapta az évad során. Tehát nem jelenthetjük ki 100% bizonyossággal, hogy minden a képregény szerint történik majd ma este (szerintem egészen váratlan, de az eredeti áldozattal „kapcsolatos” személy lesz a szerencsétlen áldozat)!
Az emberi hús, amit a zombik esznek, valójában almaecetbe mártott sonka! Ez azért fontos, mert a sonka rostokban gazdag, az almaecet pedig lédúsabbnak mutatja a húst, ezáltal élethűbbnek tűnik.
Érdekesség, hogy amikor első ízben látjuk Michonne karakterét, akkor Danai Gurirát még nem is választották ki a szerepre!
A képregényben Ricknek lecsapták az egyik kezét, de Frank Darabont-ék túl költségesnek és körülményesnek vélték ezt a képernyőre alkalmazni, így végül Rick megtarthatta mindkét pracliját.
Az AMC csatorna másik nagy (véget ért) kedvence a Breaking Bad c. sorozat. Szeretem az olyan kis utalásokat, mint például: amikor Daryl megtalált egy zacskó drogot na, abban épp az említett sorozatból való kék meth található; illetve az első évadban Glenn által vezetett piros sportkocsi is!
Lizzy a 4. évadban patkányokkal eteti a sorozatban a zombikat: valójában zselatinból és kocsonyából készült műpatkány volt.
Az 1830-as években a Nyugati & Atlanti vasútvonal végénél fekvő települést Terminusnak hívták.
Egyszer sem hallhattuk a sorozat 6 évada alatt a zombi szót, viszont érdekes, hogy ahány bandával, ahány területtel találkoznak hőseink, annyiféle szót használnak a kóborlókra (pl. bolyongók, húsevők).
Amikor Dale meghalt, a beleit csirkemellből készítették el.
A sorozat során egyaránt használnak kék és zöld háttereket, valamint szürke érzékelős ruhákat a CGI-os utómunkálatok miatt.
A kóborlók pislogását számítógépes utómunkálatokkal távolítják el.
Norman Reedus eredetileg nem Daryl, hanem Merle szerepére pályázott.
Glenn és Maggie a képregényben adoptálták Sophiát (akit amúgy a sorozatból már rég kiírtak, épp úgy, mint Andrea-t).
Norman Reedus (Daryl) és Emily Kinney (Beth) minden közös jelenetük után lepacsiztak egymással.
Andrew Lincoln-t a forgatásokon Andyként szólítják.
A második részben, amikor Merle a tetőről lövöldözött, a forgatás alatt egy férfi kihívta a SWAT-ot, mert azt hitte, hogy egy mesterlövész van a tetőn.
Ferenc builders-feliratú furgon tűnik fel az első évadban: ez azért érdekes, mert a sorozat showrunnere (Frank Darabont) magyar származású!
« ♦♦♦ »
A sorozat látványvilága, hangulata és a sminkesek munkája egyszerűen lenyűgöző! Nem hiába nyertek a sminkesek megannyi díjat a zombik elkészítésével. Ami a zombik külsejét illeti, nagy részük valóban a sminkesek érdeme. A CGI-munkálatok leginkább a hátteret és a zombik trancsírozásakor látható vértócsákat érintik. Ahogy előre haladunk az évadokban, úgy lesznek a kóborlók is egyre rusnyábbak és gusztustalanabbak a rothadás, a természeti erők, és az emberekkel vívott küzdelmeik miatt. Az alábbiakban láthattok pár érdekes videót a forgatási, illetve utómunkálatokról, jó szórakozást hozzá!
pics via: imdb.